Chorobliwy lęk

Jeśli dotyczy Ciebie chorobliwy lęk lub masz zdiagnozowaną nerwicę, albo podejrzewasz u siebie nerwicę to potrzebujesz...

Psychoterapii

Umów się: 509 405 556

Farmakoterapii

Umów się z psychiatrą

Pracy własnej

Dowiedz się więcej

Czym jest chorobliwy lęk?

Należy do najbardziej wyniszczających dolegliwości psychicznych naszych czasów. Miliony ludzi na całym świecie dzielnie usiłują zapanować na niepokojem, paniką, strachem albo przerażeniem.

Na początku naszego przewodnika po chorobliwym lęku, należy powiedzieć, że pewna ilość lęku jest nie tylko normalna, co konieczna do dobrego funkcjonowania w codziennych obowiązkach.

Zdrowe funkcjonowanie psychiczne nie polega na zupełnym pozbyciu się lęku. Lęk jest nam potrzebny do zdrowego funkcjonowania. Na przykład lęk przed porażką mobilizuje nas do działania i przygotowania się, jeśli zależy nam na wyniku egzaminu czy wystąpienia publicznego. Lęk przed śmiercią może uświadomić nam, że życie jest jedno, krótkie i należy cieszyć się nim dopóki jeszcze “zielone gramy”.

Kiedy chorobliwy lęk jest niebezpieczny?

Lęk i jego objawy zaczyna być niebezpieczny, kiedy niszczy życie i blokuje realizację potrzeb. I tak jak wcześniej pisałam, miliony osób doświadczają jego chorobliwego oblicza, często twierdząc, że im bardziej starają się go unikać, tym bardziej się on nasila.

Nasila się i przechodzi w chorobliwe lęki takie jak:

Nerwice natręctw

Przeczytaj więcej
Zrób test
Zadzwoń: 509 405 556

Ataki paniki

Przeczytaj więcej
Zrób test
Zadzwoń: 509 405 556

Fobie

Przeczytaj więcej
Zrób test
Zadzwoń: 509 405 556

Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne

Przeczytaj więcej
Zrób test
Zadzwoń: 509 405 556

Choroby te są często późno wykrywane i co za tym idzie zbyt późno leczone, a potrafi w sposób znaczący nie tylko pogorszyć funkcjonowanie rodzinne, zawodowe czy społeczne, co je skutecznie uniemożliwiać. Więc jeśli te problemy są Tobie, albo Twoim bliskim znane, koniecznie zgłoś się na konsultację i zacznij leczenie.
Udostępnij artykuł:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Ostatnie artykuły