Psychoterapia szkoleniowa

Czy to dla Ciebie?

Dla kogo jest psychoterapia szkoleniowa?

Psychoterapia szkoleniowa dotyczy osób, które biorą udział w szkoleniu psychoterapeutycznym, gdzie europejskie organizacje zazwyczaj wymagają odbycia psychoterapii własnej.

livart-tlo6.png

Jak wygląda psychoterapia szkoleniowa w Ośrodku Psychoterapii Livart?

Psychoterapię szkoleniową mogą prowadzić tylko terapeuci, mający odpowiednie uprawnienia czy którzy ukończyli odpowiednie szkolenia.

Psychoterapia szkoleniowa odbywa się raz w tygodniu, w naszych gabinetach przy ulicy Wierzbięcice 33/4 w Poznaniu lub on-line.

Sesje trwają 50 minut i odbywają się raz w tygodniu.

Pierwsze trzy do pięciu spotkań nazywamy konsultacjami. W tym czasie możesz zdecydować, czy odpowiada Ci miejsce, metoda pracy i osoba psychoterapeuty. Po spotkaniach konsultacyjnych można nadal kontynuować sesje psychoterapeutyczne z wybranym terapeutą lub pożegnać się i uzyskać wskazówki do dalszej drogi.

Jeśli zdecydujesz się na dalszą wspólną drogę z wybranym terapeutą zawieramy kontrakt psychoterapeutyczny. W kontrakcie uzgadniamy terminy spotkań, zasady odwoływania sesji, zmiany terminów, cele terapii, oraz potrzeby i oczekiwania dotyczące Twojego rozwoju na ścieżce psychoterapeuty oraz Twoje osobiste cele.

Wspólnie z terapeutą ustalasz termin i godzinę regularnych spotkań. Taki termin, np. wtorki godzina 16:00, jest stały i zarezerwowany tylko dla Ciebie.

Dobrze byłoby mieć aktualne badania lekarskie, takie jak podstawowe badania moczu czy morfologię, aby wykluczyć ewentualne deficyty czy schorzenia powodujące złe samopoczucie.

W pracy z psychoterapeutami odwołujemy się do teorii i procesu, w którym jesteś. Nazywamy mechanizmy, abyś mogła/ mógł przenosić narzędzie i metody pracy do swojej praktyki i własnych klientów.

Używamy wszystkich swoich zasobów, aby ułatwić Ci proces rozwoju i proces stawania się psychoterapeutą-praktykiem.

Po zakończonej psychoterapii i szkoleniu psychoterapeutycznym zapraszamy również psychoterapeutów na staże, programy i projekty, w których bierzemy udział jako zespół.

Wizyta u psychoterapeuty

Umów się na konsultację

Wybierz termin konsultacji psychoterapeutycznej, specjalistę, z którym chcesz się spotkać, i zarezerwuj wizytę w Ośrodku Psychoterapii Livart – w Poznaniu lub online.