Monika Narożna

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia

O mnie

Jestem psychoterapeutką psychoanalityczną w trakcie całościowego, 4-letniego szkolenia w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii PTPP w Poznaniu. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Bliskie jest mi myślenie psychoanalityczne, ponieważ daje ono możliwość pogłębionej analizy różnych problemów, a co za tym idzie, szansę na poradzenie sobie z nimi.

Jak pracuję?

Pracuję w nurcie psychoanalitycznym, ale korzystam również z innych podejść psychoterapeutycznych tak, by proces terapeutyczny był możliwie jak najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Co jest dla mnie ważne w pracy?

Najważniejsza jest dla mnie otwartość na drugiego człowieka i autentyczna ciekawość, bez oceniania czy narzucania swoich rozwiązań. Uważam, że zbudowanie bliskiej, nieoceniającej relacji z drugim człowiekiem jest niepowtarzalną szansą na zobaczenie siebie i różnych problemów w nowy sposób i na skuteczne zmierzenie się z nimi.

W czym pomagam?

  • obniżony nastrój, 
  • brak motywacji i energii życiowej, 
  • niskie poczucie własnej wartości,
  • trudności interpersonalne,
  • lęki, 
  • depresja, 
  • zaburzenia osobowości.

Moje doświadczenie

Jestem w trakcie 4-letniego szkolenia w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii PTPP w Poznaniu. Jestem absolwentką filozofii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jestem w terapii szkoleniowej. Pracuję pod nadzorem superwizora certyfikowanego przez PTPP.

Prywatnie

Moją największą pasją, oprócz wszystkiego, co związane z psychoterapią jest literatura. Czytam nie tylko powieści i reportaże, ale interesuję się też sztuką komiksową oraz literaturą dla dzieci i jej funkcjami terapeutycznymi. Bardzo lubię podróże, dobre jedzenie i czas spędzany z bliskimi.