Martyna Bogusław

Psycholog, psychodietetyk, psychoterapeutka Gestalt w trakcie certyfikacji

O mnie

Jestem psychologiem, psychodietetykiem i psychoterapeutką Gestalt w trakcie procesu szkolenia. Pracuję z osobami które chcą odzyskać równowagę. W kontakcie ze sobą, swoimi emocjami i ciałem, w relacji z jedzeniem, w związkach, w rodzicielstwie, w pracy i po prostu – w życiu.

Kogo
przyjmuję?

Najczęściej pracuję z Klientami doświadczającymi objawów stresu i wypalenia, lęków, obniżonego nastroju, objawów psychosomatycznych, trudności w obszarze odżywiania, a także z kobietami w okresie okołoporodowym i młodymi rodzicami.

Jak
pracuję?

Na naszych spotkaniach koncentrujemy się na tym co jest tu i teraz. Co myślisz? Co czujesz? Jakie decyzje podejmujesz? Czasem wracamy do przeszłości po to, żeby zrozumieć, jak Twoje doświadczenia wpłynęły na Ciebie i jak oddziałują na to, co dzieje się z Tobą dzisiaj.

W trakcie procesu terapii odkrywasz różne wzorce i schematy, w które wpadasz. To sprawia, że przestajesz działać automatycznie i trzymać się tego co znane, a niekoniecznie dobre dla Ciebie. Świadomość siebie daje Ci możliwość wybierania, a dzięki temu – więcej wolności.

Co jest dla mnie ważne w pracy?

Wierzę, że celem terapii jest nie tylko pozbycie się dolegliwości, ale powrót do siebie. W trakcie naszej współpracy obserwujesz swoje myśli, emocje i ciało. Często odkrywasz różne wzorce i schematy, w które wpadasz. A  to sprawia, że przestajesz działać automatycznie i trzymać się tego co Ci nie służy. Dzięki większej świadomości siebie, swoich uczuć i potrzeb masz więcej możliwość wybierania i więcej wolności.

Na czym polega Gestalt?

Podejście Gestalt zakłada, że nasze myśli, emocje i odczucia fizyczne tworzą całość. I wszystkie te aspekty są równie ważne. Czasem warto uciszyć umysł i posłuchać co ma do powiedzenia Twoje ciało. To właśnie ono często daje znać że coś jest nie tak, w postaci problemów ze snem, bólu czy dolegliwości psychosomatycznych. W psychoterapii Gestalt ważne jest nie tylko pozbycie się dolegliwości, ale powrót do siebie. A dzieje się to, gdy przywracasz połączenie między głową, sercem i ciałem.

W czym
pomagam?

 • Trudności w regulacji własnych emocji
 • Trudności w bliskich relacjach
 • Obniżony nastrój i depresja
 • Lęki i napady paniki
 • niskie poczucie własnej wartości i nadmierny perfekcjonizm
 • Trudności w obszarze odżywiania, zaburzenia odżywiania
 • Dolegliwości psychosomatyczne
 • Kłopoty ze snem
 • Wysoki poziom stresu
 • Trudności w życiu zawodowym
 • Rodzice w okresie okołoporodowym: starający się o dziecko, rodziny po stracie ciąży, w ciąży, młodzi rodzice na rodzicielskie drodze, trudności w nawiązaniu relacji z dzieckiem, depresja poporodowa

Wykształcenie

Certyfikaty

Kursy

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS. Swoje umiejętności rozwijałam w Szkole Racjonalnej Terapii Zachowania oraz na szkoleniach z zakresu Dialogu Motywującego. Aktualnie jestem w procesie szkolenia w 4-letniej Szkole Psychoterapeutów Indywidualnych i Grupowych Gestalt w WSPG Poznaniu (uzyskałam certyfikat po zakończeniu I z II etapów).

Prywatnie

Prywatnie jestem żoną i mamą. Zgłębiam buddyzm i Ajurwedę, praktykuje jogę. Te inspiracje wpływają też na mój sposób pracy w gabinecie. A przede wszystkim pozwalają mi łapać równowagę na co dzień. Kocham naturę, góry i leniwy outdoor. Interesuję się alternatywną edukacją.