Monika Markowska

Psychoterapeutka w trakcie certyfikacji

O mnie

Wierzę, że każdy człowiek ma w sobie potencjał do zmiany i odnalezienia wewnętrznej równowagi.

Jestem psychoterapeutką Gestalt po ukończonym całościowym 4- letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w Warszawskiej Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, obecnie w procesie certyfikacji EAGT. Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą, towarzysząc im w momentach kryzysu, zmiany i poszukiwania większej spójności ze sobą.

W pracy kieruję się empatią, otwartością i akceptacją. Tworzę przestrzeń opartą na bezpieczeństwie i zaufaniu, w której można zatrzymać się, przyjrzeć swoim doświadczeniom i stopniowo odzyskiwać kontakt z własnymi emocjami oraz potrzebami.

Bliska jest mi uważność na drugiego człowieka i wspieranie go w trudnych momentach życia. Wierzę, że relacja oparta na szacunku i autentyczności daje możliwość wprowadzania realnych zmian i rozwoju.

Jak pracuję?

Pomagam odkrywać nowe możliwości i sposoby rozumienia siebie, korzystając z metod charakterystycznych dla podejścia Gestalt, takich jak:

• praca z ciałem

• praca z metaforą 

• praca ze snem

• praca z rysunkiem

Dobór sposobu pracy zawsze dostosowuję do potrzeb i gotowości klienta.

Nie daję gotowych rozwiązań. Towarzyszę w odkrywaniu własnych zasobów, w podejmowaniu decyzji oraz w budowaniu większej spójności ze sobą.

Co jest dla mnie ważne w pracy?

Moim priorytetem jest otwartość, akceptacja i uważność na drugiego człowieka i wspieranie go w trudnych momentach życia.

W czym pomagam?

W swojej pracy wspieram osoby, które:

  • doświadczają kryzysów życiowych i emocjonalnych
  • przechodzą przez rozstania, rozwody lub konflikty rodzinne
  • mierzą się z trudnościami w relacjach
  • stoją przed ważnymi decyzjami życiowymi lub zawodowymi
  • odczuwają wypalenie zawodowe lub przeciążenie odpowiedzialnością
  • funkcjonują pod długotrwałym stresem lub presją
  • chcą lepiej rozumieć siebie i swoje potrzeby
  • dążą do realizacji ważnych celów (w tym osoby związane ze sportem)

Szczególnie bliska jest mi praca z osobami w kryzysach relacyjnych i rodzinnych, w tym w sytuacjach okołorozwodowych (rozstania, opieka nad dziećmi, konflikty).

Moje wcześniejsze doświadczenie jako adwokatki i mediatorki pozwala mi z dużym zrozumieniem towarzyszyć osobom w tych procesach.

Moje doświadczenie

Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz aplikację adwokacką. Jestem mediatorką sądową.

Przez wiele lat pracowałam jako adwokatka, wspierając osoby w sytuacjach kryzysowych, konfliktach rodzinnych oraz procesach rozwodowych i okołorozwodowych.

Od ponad 10 lat jestem związana z psychoterapią Gestalt – najpierw jako uczestniczka warsztatów i klientka, następnie w roli zawodowej.

Pracuję pod regularną superwizją oraz pozostaję w procesie własnej psychoterapii.

Prywatnie

Jestem mamą dwóch synów i żoną. Przez wiele lat byłam związana ze sportem jako siatkarka – sport do dziś pozostaje moją pasją i ważnym kontekstem rozumienia pracy z presją, wytrwałością i realizacją celów.

W wolnym czasie cenię taniec, dobrą książkę, film, podróże oraz grę na gitarze elektrycznej.