Marcin Bieniasz

marcin bieniasz

Psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

O mnie

Jestem absolwentem teologii na UKSW w Warszawie oraz w trakcie szkolenia na  Studium Psychoterapii Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Pracuję z osobami zmagającymi się z problemami w zakresie przeżywania i wyrażania emocji, doświadczającymi trudności w relacjach z najbliższymi i w społecznym funkcjonowaniu. Szczególnie są mi bliskie problemy pojawiające się na styku wiary i psychologii związane z niewłaściwym obrazem Boga i ukształtowane w trakcie przemocowego wychowania religijnego. Pomagam osobom cierpiącym z powodu uporczywie obniżonego nastroju i smutku, stanów lękowych, trudnych relacji z bliskimi osobami i osobom w kryzysach życiowych.  Pracuje w podejściu integracyjnym.

Jak
pracuję?

Pracuje, tak jak się uczę –  w oparciu o podejścia mające potwierdzenie w praktyce klinicznej i badaniach naukowych: psychoterapię psychodynamiczną, psychoterapię poznawczo-behawioralną, psychoterapię Gestalt, terapię systemową oraz podejścia integracyjne, np. terapia schematu. Ważnym aspektem jest antropologia chrześcijańska.

Co jest dla mnie ważne w pracy?

Ważne jest wsłuchiwanie się  w pacjenta i jego potrzeby, empatyczne przeżywanie jego sytuacji, fachowa pomoc osobie przeżywającej trudne momenty, a to wszystko w atmosferze zaufania i otwartości.

W czym
pomagam?

Każdy z nas, żyjąc, rozwija własny styl kochania, bycia kochanym i domagania się miłości. Każdy chce być kochany w określony sposób i przez określoną osobę. Często nasze zabiegi kończą się frustracją i niespełnieniem, a mu nie wiemy dlaczego. Kluczem może być zrozumienie siebie samego. Pracuję z osobami zmagającymi się z problemami w zakresie przeżywania i wyrażania emocji, doświadczającymi trudności w relacjach z najbliższymi i w społecznym funkcjonowaniu. Szczególnie są mi bliskie problemy pojawiające się na styku wiary i psychologii związane z niewłaściwym obrazem Boga i ukształtowane w trakcie przemocowego wychowania religijnego. Pomagam osobom cierpiącym z powodu uporczywie obniżonego nastroju i smutku, stanów lękowych, trudnych relacji z bliskimi osobami i osobom w kryzysach życiowych.

Wykształcenie

  • Magister teologii
  • W trakcie szkolenia Studium Psychoterapii  w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich
  • Certyfikat ukończenia kursu Time Perspective Therapy
  • Certyfikat ukończenia multimedialnego kursu dla psychologów i psychoterapeutów „Skuteczne metody  i podejścia terapeutyczne zilustrowane konkretnymi narzędziami i technikami”
  •  

Doświadczenie

Jestem na początku swojej pracy psychoterapeutycznej i w trakcie zbierania doświadczeń. Pracuję pod okiem specjalistów, co pozwala mi na bezpieczne poruszanie się w obszarze psychoterapii.

Prywatnie

Uwielbiam chodzić po górach, pływać kajakiem, gram w tenisa ziemnego, lubię sensacyjne filmy i muzykę filmową.

Marcin Bieniasz