Psychoterapia NFZ w Poznaniu – gdzie szukać pomocy?

Zdarza się, że sytuacja życiowa wymaga bardzo szybkiej interwencji psychoterapeutycznej oraz długoterminowej terapii. Nie każdy jednak ma wystarczające możliwości finansowe na pomoc w prywatnym gabinecie. Na szczęście są też inne formy wsparcia, jak bezpłatna psychoterapia NFZ, terapia niskopłatna i pomoc w nagłym kryzysie. Dowiedz się, gdzie szukać pomocy.

Psychoterapia NFZ 

Nie każdy może pozwolić sobie na skorzystanie z płatnej psychoterapii, co nie znaczy, że nie ma innych sposobów na realną pomoc. Dobrą alternatywą jest psychoterapia NFZ. Jej minusem jest jedynie czas oczekiwania – od miesiąca do roku, albo nawet dwóch. Wymagane jest również skierowanie od lekarza prowadzącego lub psychiatry. 

Systematycznie uzupełniamy listę placówek oferujących bezpłatną psychoterapię NFZ. Zamieszczamy informacje o poradniach, które cieszą się dobrą opinią klientów korzystających z ich wsparcia. Nasza baza cały czas jest modyfikowana i aktualizowana. 

Jeśli znasz miejsce godne polecenia, podziel się z nami pisząc na maila recepcja@livart.pl. Chętnie poznamy Twoją opinię oraz dodamy placówkę do naszej listy. 

Pomoc w nagłej sytuacji kryzysowej

Jeśli teraz przeżywasz kryzys i nie masz możliwości skorzystania z płatnej psychoterapii, a kolejki w oczekiwaniu na wolny termin na NFZ są dla Ciebie zbyt długie – mamy dla Ciebie doraźne rozwiązanie. 

Po kliknięciu w link pomoc w kryzysie zostaniesz przeniesiony do miejsca, w którym znajdziesz numery telefonów zaufania, namiary na błękitną linię, e-maile do różnych instytucji pomocowych. Nie zwlekaj, pozwól sobie pomóc!

Psychoterapia NFZ, sytuacja kryzysowa, kryzys psychologiczny, załamana kobieta, depresja

Psychoterapia NFZ Poznań – jak i gdzie szukać pomocy?

Poniższa lista placówek, w których można szukać profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej powstała na skutek Państwa rekomendacji. Zależy nam na weryfikacji wskazanych miejsc, dlatego będziemy wdzięczni za przesłanie opinii po wizycie lub konsultacji na wcześniej podanego maila. 

Warto zapamiętać, że każda placówka rządzi się swoimi prawami, innym podejściem do klienta/pacjenta. Pracują w niej psychoterapeuci w różnych nurtach psychologicznych. Pytaj o istotne dla Ciebie informacje i weryfikuj, czy chcesz pracować w takim, czy innym stylu. Sprawdzaj, czy respektowane są Twoje prawa pacjenta. W końcu trafisz na właściwe dla Ciebie miejsce. 

Terapia niskopłatna – program stażowy

Istnieje możliwość skorzystania z psychoterapii o znacznie niższych kosztach. Mowa o programie stażowym dla psychoterapeutów będących w trakcie lub po certyfikacji. 

Psychoterapeuci uczestniczący w programie stażowym biorą udział w superwizjach, dodatkowych szkoleniach prowadzonych w ośrodku Livart, rozwijają się pod opieką dedykowanego im mentora, ale przede wszystkim – prowadzą psychoterapię, którą nazywamy psychoterapią niskopłatną. Jej cena jest niższa właśnie ze względu na to, że terapeuci zdobywają doświadczenie w pracy z klientem – są przy tym jednak wspierani przez ekspertów z naszego ośrodka.

Klienci znają zasady programu, więc decydują się na sesje świadomie. Jeśli chcesz otrzymać informację, kiedy program terapii niskopłatnej się rozpocznie, skontaktuj się z nami.

Psychoterapia NFZ, wyciągnięta dłoń, ręka, psychoterapia, pomoc, wsparcie, terapia

Psychoterapia NFZ Poznań – baza placówek 

Poradnia Zdrowia Psychicznego „Promyk” NZOZ
ul. Opolska 58, 61-433 Poznań
tel. (61) 832 29 6

Sesje trwają 45 minut. W poradni pracują psycholodzy kliniczni, psychiatrzy, certyfikowani psychoterapeuci. Aby zapisać się do specjalisty konieczne jest skierowanie na psychoterapię od lekarza rodzinnego lub psychiatry. Czas oczekiwania trwa około pół roku. Można wpisać się na listę rezerwową i oczekiwać na termin. 

Wojskowa Specjalistyczna Poradnia Lekarska – Poradnia Zdrowia Psychicznego
ul. Szylinga 1, 61-782 Poznań
tel. 26 157 42 97 (rejestracja)
26 157 42 23 (bezpośredni do psychologa)

Czas trwania sesji ustalany jest indywidualnie. W poradni pracują psychologowie kliniczni. Aby zapisać się na psychoterapię należy mieć skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry. Czas oczekiwania po zgłoszeniu trwa od 4 do 5 miesięcy. 

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsisul. Kórnicka 24, 61-141 Poznań
tel. 61 875 24 59

Jak w przypadku innych placówek NFZ, aby zapisać się na psychoterapię wymagane jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry. 

W poradni przyjmują psychiatrzy i psycholodzy, którzy oferują terapię indywidualną, grupową oraz oddział dzienny leczenia uzależnień. 

Czas oczekiwania na sesję jest bardzo długi – od 1,5 do 2 lat na psychoterapię indywidualną. Pierwsza wizyta jest zazwyczaj konsultacją, podczas której zostaje postawiona diagnoza i plan działania. 

W przypadku uzależnień skierowanie na terapię na oddziale jest możliwe po konsultacji z psychologiem. Zajęcia odbywają się w trybie dziennym od 8.00 do 13.00. Trwają przez 8 tygodni. 

Pozostałe adresy – psychoterapia NFZ

Poradnia Zdrowia Psychicznego NZOZ
ul. 28 Czerwca 1956r. 149
61-525 Poznań
tel. (61) 835 43 08

W poradni przyjmują psychologowie kliniczni. Czas trwania sesji jest ustalany indywidualnie w zależności od pacjenta/klienta. Czas oczekiwania na terapię indywidualną do około 2 miesięcy. 

Aby zapisać się na psychoterapię, należy mieć aktualne skierowanie od lekarza rodzinnego lub psychiatry. 

Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Poznaniu „Monar”
ul. Michała Sobieskiego 2
60-579 Poznań
tel. 61 868 72 27
tel. 61 867 98 04
tel. 61 867 98 03

W tym miejscu skierowanie na psychoterapię nie jest wymagane w odróżnieniu od wszystkich placówek NFZ. 

W ośrodku przyjmują certyfikowani psychoterapeuci i psychologowie. Czas oczekiwania na terapię indywidualną może trwać do 2 miesięcy.

– Poradnia Zdrowia Psychicznego CENTRUM
ul. Rybaki 1A,
60-101 Poznań
tel. (61) 852 54 38 

– Specjalistyczny Ośrodek Terapii i Promocji Zdrowia Psychicznego NZOZ
os. Pod Lipami 103
61-638 Poznań
tel. (61) 8268470

ul. Śniadeckich 42
60-774 Poznań
tel. (61) 865 87 94

Pod podanym linkiem znajdziesz wszystkie niezbędne informacje http://www.zdrowiepsychiczne.com.pl/.

– Poznański Ośrodek Zdrowia Psychicznego
ul. Os. Kosmonautów 110
61-642 Poznań
tel. (61) 820 33 23
tel. (61) 828 96 54
tel. (61) 827 73 70
tel. 827 73 76

– Medicor Poradnia Zdrowia Psychicznego
ul. Powstańców Wielkopolskich 8a
61-895 Poznań
tel. (61) 855 28 33

– Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
ul. Piastowskie 81
61-159 Poznań
tel. (61) 877-39-61
tel. 693440615

Udostępnij artykuł:
Facebook
Twitter
LinkedIn
Ostatnie artykuły
.